Jdi na obsah Jdi na menu
 


Užitečné informace pro skautky

 

 

Užitečné informace pro skautky

1.   Schůzky Zápalek se konají každý pátek od 17:00 do 19:00, výjimkou jsou státní svátky a školní prázdniny (velikonoční, jarní, letní, podzimní...). Pokud se schůzka nekoná, je to vždy předem oznámeno.

2.      Vždy před schůzkou má za úkol jedna skautka spolu s vedoucí družiny zatopit v kamnech a zajistit dřevo v klubovně. Znamená to (pouze pro tuto skautku) přijít na schůzku už v 16:30.

3.      Pokud dítě nechodilo do družiny Žabiček nebo Želviček a tudíž nemá odevzdanou přihlášku, je rodič povinen si přihlášku vyzvednout a řádně vyplněnou odevzdat vedoucímu družiny. Až po odevzdání přihlášky je dítě členem Junáka a vztahuje se na něj pojištění.

4.      Někdy se místo schůzky koná speciální program (např. návštěva bazénu, keramika, vycházka do přírody...), ten je vždy oznámen dostatečně dopředu i se seznamem věcí, které budou na program třeba.

5.      Středisko Rarášek Rokycany či 5. oddíl Smíškové (pod které družina skautek spadá) pořádají i víkendové akce. I o těch jsou rodiče dopředu informováni a to prostřednictvím vedoucích, informačních letáků či internetových stránek: www.smiskove.estranky.cz . Informace podáváme vždy jen o akcích, které jsou vhodné pro věkovou skupinu skautek (což nemusí být všechny akce pořádané střediskem či oddílem).

6.      Povinná výbava na schůzku skautek je: KPZ (krabička poslední záchrany), uzlovačka (silnější provázek, který se dá snadno rozvázat, cca 1m dlouhý), šátek, tužka, sešit, stezka nebo nováček. Nepovinná výbava (ovšem nikdo na ní nikdy nezapomene:-)) je svačina a pití. Výbava je vždy na začátku schůzky zkontrolována a obodována a počítá se do půlročního bodování.

7.      Každá skautka také jednou za čas dostane za úkol zapsat do družinové kroniky. Zapisuje se vždy číslo schůzky (název akce), datum a co se na schůzce (akci) dělo. Může se zapsat kolik nás tam bylo, připojit obrázek, fotografie, nalepit materiál, který se používal na hry apod.. Kroniku dostane vždy po schůzce a následující schůzku jí musí přinést zapsanou. Za kroniku se taktéž získávají body do bodování.

8.      Registrační poplatek musí být vždy zaplacen do konce ledna. O jeho výši budete včas informováni. Zaplatit jej můžete vedoucímu oddílu (Kamila Faitová) nebo vedoucímu střediska (Miloslav Žán). 

9.      Každé léto se koná skautský tábor na našem tábořišti v Jablečně u Zbiroha. Letního skautského tábora se smí zúčastnit všechny skautky, které mají zaplacenou registraci a řádně chodí na schůzky.

10.  Z registračního poplatku se hradí údržba skautského areálu, provozní náklady pojištění dítěte, ale třeba i časopis Skaut, který bude chodit 5 krát ročně na Vaši adresu.

11.  Užitečné kontakty:

vedoucí střediska: Miloslav Žán - 603 753 811

vedoucí oddílu: Kamila Faitová - 777 618 310

vedoucí družiny: Eva Brabcová – 723 824 607

rádkyně družiny: Lenka Witopilová – 733 506 141

 

12.  Užitečné webové adresy:

www.smiskove.estranky.cz

smiskove.rajce.idnes.cz   (zde naleznete fotografie z akcí a schůzek)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář